Walory subwoofera

frezarki

Wielbiciele niskich, basowych tonów stanowią liczną grupę. Szczególnie chodzi o fanów solidnego brzmienia rockowego i metalowego, gdzie sekcja rytmiczna odgrywa bardzo istotną rolę. Zwykłe głośniki muszą dzielić swój zakres przenoszenia na tony wysokie (soprany) oraz niskie (basy). W praktyce oznacza to, że nie radzą sobie optymalnie ani z jednymi, ani z drugimi.

Bardziej pokrzywdzone są jednak odgłosy basowe, które nie znajdują właściwego ujścia. Owszem, za pomocą korektora graficznego można niskie rejestry nieco podkręcić, jednak nie o to w tym wszystkim chodzi. Dlatego właśnie wynaleziono specjalny dodatkowy głośnik, którego zadaniem jest wyłącznie generowanie niskich brzmień. Nazwano go subwooferem.

Wystarczy tylko jeden, aby diametralnie zmienić charakter odtwarzanej muzyki i poszerzyć spektrum jej oddziaływania. Niestety z takiej opcji mniej zadowoleni będą sąsiedzi. Basy mają to do siebie, że lepiej przenikają przez ściany i „koncert” w rockowym klimacie może się udzielić tym, którzy nie będą sobie życzyć takich atrakcji. Warto wziąć to pod uwagę i rozważyć zakup słuchawek.

www.wolontariat2011.pl