Targi dziewic

uczulenia medident.pl

W wielu kulturach podstawowym wymaganiem, jakie jest stawiane kandydatce na przyszłą żonę jest zachowanie przez nią cnoty. Przywiązanie do tej tradycji jest większe lub mniejsze, istnieją jednak nadal takie miejsca na świecie, w których dziewictwo jest w cenie, i to dosłownie. W niektórych regionach Bułgarii odbywają się tzw.

targi dziewic. Podczas takich wydarzeń kawalerowie mają okazję poznać, a przede wszystkim kupić sobie narzeczoną, łącznie z jej cnotą. Tego dnia wszystkie cnotliwe dziewczyny ubierają się w eleganckie suknie, odwiedzają makijażystki i fryzjerki.

Wszystko po to, by spodobać się mężczyznom. Ci natomiast płacą za nie nawet kilkanaście tysięcy dolarów. Jednak w dobie kryzysu na młodą dziewicę jej ojciec może otrzymać jedynie do około pięciu tysięcy.

Po udanej transakcji spotykają się ze sobą rodziny przyszłego Pana Młodego i Pani Młodej i dogadują ostateczną cenę. Jeżeli małżeństwo dojdzie do skutku, to prześcieradło z nocy poślubnej jest przekazywane kobietom z rodziny, które oceniają, czy Pani Młoda faktycznie była dziewicą. Jeżeli tak – rozpoczyna się huczna zabawa, jeżeli dziewczyna okazała się nieczysta, to jest wystawiona na pośmiewisko, a wesele zazwyczaj nie odbywa się.

www.bezparadontozy.pl