Szał na projektowanie ogrodów

libet.pl/ http://art-area.pl/

Projektowanie ogrodów jest dziś domeną nie tylko osób zamieszkujących na wsiach, w domkach jednorodzinnych. Ogrodnictwo to dziś pasją ludzi z dużych miast. Boto nie tylko sadzenie marchewek i jesienne wykopki. Ogrody to dziś prawdziwe dzieła sztuki. Dla tych którzy mieszkają w blokach, namiastką ogrodu są działki, które zachwycają wyglądem – który jest zasługą wielogodzinnej pracy.

Ogrodników z zamiłowania motywują do pracy sąsiedzi, ale i moda. To wspaniały sposób na relaks. Ale jak zacząć projektowanie ogrodu, jeśli nigdy nie miałeś grabek w ręku, a na architekta krajobrazu nie masz funduszy? Najlepiej udać się do najbliższego kiosku. W dziale gazet i magazynów jest mnóstwo pozycji poświeconych ogrodnictwie. Piszą do nich nie tylko fachowcy, ale i zwykli ludzie, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i udzielają rad innym.

Kto wie, może sam pochwalisz się na łamach jakiegoś pisma swoim ogrodem, samodzielnie zaprojektowanym? Zdjęcie kawałka zieleni na okładce poczytnego pisma wynagradza trud włożony w pracę.