Święta i tradycje w Hiszpanii

www.cmd.org.pl schodołazy nowe gąsienicowe

Obserwując najważniejsze święta i tradycje obchodzone w danym kraju, można sporo dowiedzieć się na temat kultury oraz historii tego państwa. Tak też jest w przypadku Hiszpanii. Kraj ten słynie przede wszystkim z fiest.

Są to święta, które jednocześnie połączone są z dobrą zabawą, winem, tańcami i procesjami. Częstotliwość odbywania się fiest uzależniona jest od konkretnego regionu Hiszpanii. Zazwyczaj tego typu święta trwają od jednego do nawet kilku dni.

W większości przypadków poświęcone są konkretnemu patronowi. Charakterystyczną częścią tego typu imprez są walki byków. Hiszpania celebruje także kilka świąt państwowych.

Wiele z nich jest podobnych zwyczajowo do polskich. Bardzo ważne jest chociażby Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Ponadto Hiszpanie obchodzą Święto Pracy, Dzień Konstytucji oraz Święto Narodowe.

Są to niezwykle ważne święta, które co roku obchodzone są przez miliony Hiszpanów. Z kolei luty jest miesiącem karnawału. Widowiskowe parady można wówczas oglądać w niemal każdym większym mieście.