Słuchawki dynamiczne

W zdecydowanej większości słuchawek dostępnych w sprzedaży, montowany jest elektrostatyczny przetwornik będący typem dynamicznym. Zapewne to sformułowanie, zdecydowanej większości społeczeństwa, niewiele mówi, postarajmy się więc je troszkę przybliżyć i tym samym wyjaśnić.

Dynamiczny, to taki rodzaj przetwornika, który potrafi przekształcić dopływający do niego cały czas prąd, w falę akustyczną będącą słyszalną dla ludzkiego ucha. Jeżeli przyjrzymy się bliżej budowie takowego urządzenia dowiemy się, że składa się ono z cewki, umieszczonej w stałym, ale też silnym elektromagnetycznym polu.

Do tejże cewki przymocowana jest membrana, która wykonana może być z najróżniejszych tworzyw, także i papieru i właśnie ona wprawiana jest w ruch. Głośniki o charakterze dynamicznym, po przez to, iż montowane są najczęściej we wszystkich tanich modelach, właśnie z nimi się nam kojarzą.

Nic bardziej mylnego. Takowe rozwiązanie ma swoje zastosowanie także i w tych droższych, a także i bardzo drogich egzemplarzach, pozwalając na uzyskanie miękkiego bardzo zbalansowanego dźwięku.

www.festiwalogrodow.pl