Plac zabaw w ogrodzie

stolik ogrodowy skrzynia

Duży ogród zachęca twoje pociechy do wyścigów z kolegami i do znajdowania nowych kryjówek podczas zabawy w chowanego. Jeżeli chcesz zabezpieczyć swój ogród przed psotnymi dziećmi, którym zdarza się połamać kwiaty i krzewy, zorganizuj im odpowiednią przestrzeń do zabawy! Na początku musisz wybrać miejsce.

Pamiętaj o tym, że plac zabaw musi być widoczny, abyś mógł nadzorować najmłodszych. Poza tym dzieci często zapominają o zasadach bezpieczeństwa, dlatego miejsce zabaw z kolegami musi znajdować się z dala od ulicy.

Plac zabaw powinien być przynajmniej częściowo zacieniony, aby chronić dzieci przed słońcem. Musisz także zdecydować o tym, w co wyposażysz przydomowy plac zabaw.

Dzieci uwielbiają piaskownicę – taka z daszkiem umożliwi pociechom robienie babek z piasku cały dzień. Dobrym rozwiązaniem jest także zamontowanie huśtawki, którą dzieci uwielbiają.

Maluchy z pewnością ucieszą się z niedużej zjeżdżalni. Jeżeli dysponujesz większym budżetem zawsze możesz wybudować mały, drewniany domek – dziewczynki uwielbiają zabawę w „dom”.

www.hpbj-online.pl