Piękna trawa w ogrodzie

www.primastudio.pl koszenie trawy Wrocław

Piękna trawa w ogrodzie to spełnienie marzeń każdego ogrodnika. Poznaj kilka zasad, którą pomogą ci utrzymać trawnik w idealnym stanie! Na początku zapoznaj się z warunkami, które panują w twoim ogrodzie, a następnie wybierz odpowiednią mieszankę traw. Mieszanki uniwersalne nadają się do zasiania w ogrodzie przydomowym. Są odporne na deptanie i dobrze znoszą nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne.

Aby trawnik wyglądał zawsze dobrze pamiętaj o jego regularnym koszeniu. Dbaj o to, aby trawa była skoszona w każdym miejscu twojego ogrodu. Jeżeli kosiarka ma problem z niektórymi trudno dostępnymi rogami – koszenie trawy za pomocą specjalnych nożyc przyniesie równie dobry efekt. Trawa nie lubi suszy i zbyt dużej wilgoci.

Podlewaj trawnik regularnie! Co prawda trawa wytrzyma brak wody, ale po okresie suszy nie będzie wyglądała dobrze. W miejscach wilgotnych zamiast pięknej trawy może wyrosnąć mech. Sprzyja mu cień oraz kwaśna gleba. Staraj się stosować nawozy, które przeciwdziałają jego rozprzestrzenianiu.

Najważniejsza jest jednak regeneracja trawnika po zimie – pozbądź się zeszłorocznych pędów oraz użyj wieloskładnikowego nawozu, który użyźni ziemię.

domki plastikowe do ogrodu