Ogród pełen róż

https://gardenstart.pl/nawozy

Róże to gatunek, który uchodzi za królową kwiatów. Są doceniane przez ludzi od wieków. Znajdują się w większości ogrodów.

Warto zapoznać się z ich różnorodnymi gatunkami, gdy planujemy zasadzenie własnej różanej rabaty. Ponieważ wybór jest bardzo szeroki. Kilka informacji o pięknych i pachnących różach znajdziesz poniżej.

Znane i mniej znane rodzaje róż

Ogrodnicy wymieniają kilka typów i kolorów, które mogą przybrać królowe kwiatów. Wśród nich znajdują się:

  • Róże wielokwiatowe – posiadają bardzo długie łodygi i maja duże paki kwiatowe, jakie przybierają barwy herbacianą, czerwoną , różową, białą, żółtą, a także bardzo rzadko spotykaną czarną.
  • Róże okrywowe – są wykorzystywane do zagospodarowania dużych połaci terenu, bardzo skutecznie chronią go przed występowaniu niepożądanych chwastów, ich cechą charakterystyczną jest to, iż ścielą glebę na jakiej rosną i nie mają wysokich łodyg.

  • Róże pnące – stanowią piękną ozdobę werand i pergoli, nie jest im straszny mróz, mogą kwitnąć przez większą część sezonu i wydają bardzo dużo kwiatowych pąków.
  • Róże rabatowe – natura przystosowała je do gęstego sadzenia, mogą przybierać postać miniaturowych i wielokwiatowych, posiadają najczęściej kilka łodyg z bujnymi pąkami . Stanowią one idealny fundament pod ciekawe aranżacje ogrodów.

  • Róże krzaczaste – do tej grupy należą także odmiany dające owoce, ich zaletą jest brak dużego zapotrzebowania na różnego typu zabiegi pielęgnacyjne, mają długie pędy i wydają bardzo ładne kwiaty. Najczęściej spotkamy je w kolorze czerwonym, choć mogą zdarzyć się też pomarańczowe. Trzeba uważać na ich bardzo ostre kolce, ponieważ prosto jest się zranić.

    Spotykamy je na co dzień w parkach i przydomowych ogrodach.

.