Ogród na wiosnę!

www.juliada.pl Maść ogrodnicza

Na pewno marzysz o tym, aby twój ogród zakwitł jak najwcześniej. Zastanawiasz się co zrobić, aby twój ogród wzbudzał zachwyt po zimie? Oczywiście możesz posadzić w nim popularne iglaki, które są zielone cały rok, a zimą przystroisz je świątecznymi dekoracjami lub wykorzystasz do sprzedaży choinki hurt.

Jeżeli jednak pragniesz, aby drzewa puściły pąki w twoim przydomowym ogródku wcześniej niż u sąsiadów – przeczytaj kilka rad. Pierwsze kwiaty mogą zakwitnąć już w lutym – są to krokusy i przebiśniegi – zwiastuny wiosny.

W kwietniu możesz podziwiać hiacynty oraz tulipany. Pamiętaj jednak, że o kwiaty cebulowe musisz zadbać w odpowiedni sposób, aby za rok znowu pięknie zakwitły.

Kwiaty te sadzimy jesienią w dobrze nasłonecznionym miejscu. Warto przed wsadzeniem cebulek użyźnić ziemię nawozem oraz pamiętać, że nie lubią zbyt dużej wilgoci.

Gdy pojawią się przymrozki – chroń cebulki przed zimnem. W kwietniu możesz już zasadzić rośliny jednoroczne takie jak: nasturcje, łubiny, słoneczniki, szałwię, nagietki czy czarnuszkę – a w maju będą cieszyć oko.