Jakie słuchawki dla biegacza będą najlepsza?

https://www.holo.pl/ Amplituner AV Yamaha RX-V679

Coraz więcej ludzi biega – dla zdrowia, dla kondycji lub dla własnej przyjemności. Zawodowo lub po prostu amatorsko. By dodać sobie motywacji do pokonywania kolejnych kilometrów, biegacze często decydują się na słuchanie muzyki. A do tego potrzebne są odpowiednie słuchawki, które nie będą utrudniać biegu. Takie słuchawki nie mogą wypadać z uszu, nie mogą przerywać i powinny być odporne na warunki zewnętrzne. Jaki zatem sprzęt wybrać, by był jak najwygodniejszy w użyciu?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu słuchawek?

Słuchawki dla sportowców powinny być lekkie, a także jak najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Wszak mają dodawać energii, a nie denerwować i utrudniać bieg. Słuchawki dla biegacza powinny być dobrze dopasowane do danego użytkownika. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj słuchawek.

Rodzaje słuchawek sportowych

  • Słuchawki douszne – potocznie nazywane „pchełkami”. Jedne z najczęściej wybieranych modeli. O owalnym, lekko spłaszczonym kształcie. Słuchawki douszne umieszczamy w małżowinach usznych. Często dołączane do smartfonów, tabletów i innych sprzętów.

    Proste słuchawki douszne mogą nie sprawdzić się podczas biegania, ponieważ łatwo wypadają z ucha. Lepszym wariantem będą „pchełki” z pałąkiem.

  • Słuchawki dokanałowe – nie należy mylić z dousznymi! Bardzo dobrze sprawdzają się podczas uprawiania sportu, ale muszą być dobrze dopasowane pod względem rozmiaru. Z tym raczej nie będzie problemu, ponieważ najczęściej występują w zestawie z różnymi rozmiarami silikonowych nakładek. Również i słuchawki dokanałowe mogą występować w wariancie z pałąkiem (uchwytem), który sprawia, że jeszcze lepiej utrzymują się w uchu.
  • Słuchawki z pałąkiem – czyli słuchawki wyposażone w uchwyty zakładane na kark lub na ucho. Dzięki pałąkowi słuchawki utrzymywane są na właściwym miejscu i nie wypadają podczas biegania.

Słuchawki przewodowe i bezprzewodowe

Słuchawki dla biegaczy występują też w wariantach przewodowych i bezprzewodowych. Słuchawki przewodowe to klasyczne modele, które cieszą się największą popularnością. Sprawdzą się zarówno w warunkach zewnętrznych, jak i wewnątrz pomieszczeń. Dobrze, by posiadały klips, który umożliwia przypięcie kabla do odzieży. Dzięki temu nie będą przeszkadzały podczas biegu. Są z reguły tańsze od tych bezprzewodowych i raczej nie ma problemów z zakłóceniami w dźwięku. Z kolei słuchawki bezprzewodowe to wybór dla użytkowników smarfonów, ponieważ ich działanie opiera się na technologii Bluetooth.

Słuchawki muszą współgrać z posiadanym przez nas sprzętem.