Jaką wybrać kosiarkę?

https://www.ziemovit.pl/produkty/ochrona-i-profilaktyka/chwastox-complex-260-ew

Na rynku jest wiele kosiarek. Do wyboru masz spalinowe, elektryczne, rotacyjne i bębnowe. Wybór odpowiedniej powinien zależeć od twoich potrzeb. Na co musisz zwrócić uwagę przy jej zakupie? Na wstępie zauważ, że kosiarki różnią się przede wszystkim ceną.

Wraz z wysoką ceną zazwyczaj możemy spodziewać się urządzenia wykonanego z dobrych materiałów. Niestety koszty nie powinny być głównym kryterium. Przede wszystkim ważna jest wielkość trawnika. Z małym trawnikiem poradzi sobie kosiarka ręczna lub elektryczna, z większym – spalinowa.

Ma na to oczywiście wpływ zasięg kosiarek elektrycznych, które nie zawsze posiadają tak długi kabel, który umożliwi skoszenie całej powierzchni. Drugim ważnym aspektem jest częstotliwość koszenia – jeżeli kosisz niewielki trawnik dwa razy w tygodniu – wystarczy ci kosiarka z nożami na bębnie. Jeżeli trawnik ma nierówną powierzchnię zwróć uwagę na zwrotność kosiarki – musi ona omijać wszystkie napotkane przeszkody. Nierówny trawnik najlepiej kosić maszyną o dużych kołach i z napędem.

Kosiarki są niestety głośnym urządzeniem, nie zapominaj o noszeniu ochronnych nauszników!.

www.knaf.pl