Idealne rośliny do ogrodu

https://www.ziemovit.pl/poradnik/nawozy-jesienne-czym-sie-charakteryzuja

Decydując się na kwiaty w ogrodzie musisz zapoznać się przede wszystkim z rodzajem gleby, która w nim występuje. Wybierz rośliny, które dobrze zniosą warunki panujące w podłożu – pozwoli to uniknąć szkodliwego nawożenia, które odkwasza glebę i szkodzi zwierzętom. Podstawowym elementem każdego ogrodu powinny być rośliny wielosezonowe – krzewy, iglaki, drzewa liściaste. Są to rośliny, które nie potrzebują częstej pielęgnacji. Częstym trendem jest również wcześniejszy zakup choinki żywe ceny, a następnie pielęgnowanie ich aż do przeznaczonego na to dnia.

Do wyboru masz także rośliny jednoroczne i dwuletnie. Kwiaty jednoroczne, to takie, które należy siać co roku. Szybko rosną, ale mają bardzo krótkie korzenie, aby pięknie rosły należy regularnie spulchniać ziemię. Zaletą kwiatów jednorocznych jest niski koszt ich uprawy – nasiona są tańsze niż sadzonki.

Rośliny dwuletnie (piękne malwy, bratki i urocze stokrotki) kwitną w następnym roku od daty ich posiania. Najlepszym okresem do ich posadzenia jest maj lub czerwiec. Zanim przejdziesz do sadzenia i siania kwiatów przemyśl dokładnie kompozycję. Obok siebie powinny rosnąć rośliny, które mają podobne wymagania pielęgnacyjne.