Huczny pogrzeb w Tana Toraja

kursy masażu Warszawa

Mieszkańcy Tana Toraja praktykują bardzo ciekawy zwyczaj pogrzebowy. Ta tradycja działa jak magnes i przyciąga w to miejsce setki turystów. W tamtejszej kulturze pogrzeb jest najważniejszym elementem ludzkiego życia.

Kiedy umiera ktoś bliski rodzina wyprawia nawet kilka hucznych ceremonii pożegnalnych. Te wydarzenia są na tyle wystawne, że niektórzy oszczędzają na nie nawet całe swoje życie, wiąże się to przede wszystkim z dużym kultem śmierci w tamtejszym regionie. Goście z najbliższej rodziny zmarłego oraz znajomi na każdą taką pogrzebową ceremonię przynoszą liczne dary, np.

zwierzęta. Ponieważ koszty organizacji takiej ceremonii są bardzo wysokie, to uroczystość pogrzebowa często odbywa się kilka tygodni, a nawet miesięcy i lat po śmierci bliskiego. W oczekiwaniu na pożegnanie ciało jest zawijane w kilka warstw materiału i przechowywane w domu.

Tubylcy wierzą także w życie po życiu i w to, że po śmierci dusza jeszcze przez pewien czas będzie wędrować po wiosce i czekać na dokończenie ceremonii pogrzebowych.

rozwoj.cywilizacja.com.pl