Afganistan – kraj o jednym z najniższych na świecie poziomów życia

www.2jz-design.com Produkujemy szaty liturgiczne http://ornaty.pl/pol_m_Szaty-Liturgiczne-237.html ornaty, stuły kapłańskie, welony

Mieszkańcy Afganistanu nie mają zbyt wielu powodów do tego by twierdzić, że żyje im się dobrze w ich państwie. Kraj ten jest to bowiem w czołówce listy państwa najbiedniejszych oraz o najniższym poziomie życia.

Taka sytuacja wynika przede wszystkim z tego, że przez ostatnie kilkadziesiąt lat na tym terenie toczyły się liczne wojny, które wymagały sporych nakładów finansowych na militaria oraz przyczyniły się do śmierci setek tysięcy ludzi. Jednak nie tylko kiepska sytuacja finansowa jest powodem złego poziomu życia Afgańczyków.

Wiele do życzenia zostawia bowiem także tamtejsza administracja, która jest jedną z najgorszych na świecie. Ponad 60% mieszkańców Afganistanu uważa, że korupcja w ich kraju jest powszechna i zupełnie normalna, a to nie wróży dobrze.

Mieszkańcy nie wierzą także w uczciwość i prawdziwość jakichkolwiek przeprowadzanych w Afganistanie wyborów. Źle wygląda także sytuacja polityczna w kraju.

Rząd nieudolnie walczy z biedą i ubóstwem, a politycy są wiecznie atakowani za swoje działania.